גונזלס ביאס - הכל התחיל משרי

קבוצת גונזלס ביאס נוסדה בשנת 1835 בעיר חרז שבדרום ספרד ע”י מנואל מריה גונזלס, שכבר בגיל 23 החליט להקדיש את חייו לייצור וסחר של יינות שרי ואלכוהול.

השליטה בקבוצה מצויה בידי משפחת גונזלס מזה 5 דורות. בשנת 1855 הצטרפה כשותפה לקבוצה משפחת ביאס, מפיצה באנגליה, במטרה למנף את הקשרים עם המדינה שהייתה אז היבואנית הגדולה בעולם ליינות שרי.

המוצר הראשון שייצר היקב היה שרי שנקרא על שם דודו של מנואל - טיו פפה = הדוד פפה.

מאז ועד היום קבוצת גונזלס ביאס ממשיכה את דרכו של מנואל מריה גונזלס ומקדישה את עבודתה במסירות לייצור ולסחר של יינות, שרי ואלכוהול עם אסטרטגיה ברורה - להביא לעולם את המגוון והמיטב שיש לאזורי היין בספרד להציע.

חברת גונזלס ביאס שהחלה את דרכה עם יקב אחד ליצור שרי, רכשה במרוצת השנים יקבים איכותיים ביותר, מאזורים שונים בספרד, עליהם נמנה יקב ברוניה מריוחה, בית הקאווה וילרנאו מקטלוניה, יקב וינאס דל ורו מסומונטנו, יקב פינקה קונסטנסיה מטולדו ועוד. כמו כן החברה משווקת משקאות יוקרה נוספים.


stamp

 

בשנת 2014 נבחר גונזלס ביאס כיקב הספרדי הטוב בעולם ע"י האיגוד העולמי של כתבי ועיתונאי היין והאלכוהול.


יקבי גונזלס ביאס

logo_TIO-PEPEטיו פפה (הדוד פפה) - המותג הראשון שנרשם בספרד. בשנת 1844 נמכר לראשונה באנגליה וכיום הוא מותג בינלאומי והשרי פינו הנמכר ביותר בעולם הנפוץ בלמעלה מ-100 מדינות ברחבי הגלובוס. טיו פפה הוא השותף המושלם למאכלים רבים, מטאפאס ספרדי קלאסי ועד לסושי והוא מרכיב רבגוני המשמש כבסיס לקוקטיילים בכל העולם. בספרד אומרים שהאוכל טעים יותר לצד כוס טיו פפה – אנחנו אימצנו!


logo_BERONIAיקב ברוניה נמצא באולאורי, באזור ריוחה אלטה. היקב נקרא על שם ה"ברונס", שבט קלטי שישב במקום במאה השלישית לפני הספירה. היקב נמצא בבעלות קבוצת גונזלס ביאס משנת 1982. היקב מקיים קשרים הדוקים עם 150 מגדלים המספקים ענבים לברוניה, כדי להבטיח בחירה רק בענבים המשובחים ביותר. הכרמים, הממוקמים בעמק אברו, נהנים מאקלים ים תיכוני, עם מעט שלג בינואר וקיץ חמים ושטוף שמש. היינות של ברוניה עוברים יישון בחביות משולבות שגופן עץ אלון אמריקאי ודפנותיהן עץ אלון צרפתי, דבר המייחד את היקב שהינו החלוץ בשיטת יישון זו.


logo_VILARNAUיקב וילרנאו הוקם בשנת 1949 בסנט סדורני דה אנויה, האזור היוקרתי והאיכותי ביותר לייצור קאווה בלב ליבה של קטלוניה. היקב משלב שיטות מודרניות ומסורתיות בהליך הייצור. התסיסה מתבצעת במיכלי נירוסטה עבור כל זן בנפרד, לאחר מכן מאחדים את הזנים לתסיסה שנייה המתבצעת בבקבוק. במהלך היישון הבקבוקים מוכנסים במצב אופקי למתקן ועוברים תהליך של סיבוב והטייה עד למצב אנכי לחלוטין (רמואז’), בכדי שהמשקעים יצטברו בצוואר הבקבוק ויופרדו מן היין. קאווה וילרנאו הינה קאווה יוקרתית עם מבנה ייחודי ויוצא דופן שמיוצרת בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובכמויות קטנות.


logo_ALTOZANOיקב פינקה קונסטנסיה ממוקם בפרובינציה של טולדו בקסטיליה לה מאנצ'ה כ-86 ק“מ ממדריד. היקב משקף את הפילוסופיה של גונזלס ביאס במאה ה-21 לייצר יין שהוא שילוב של קרקע ותנאי אקלים ייחודיים ומגוון של זני ענבים אזוריים שיש לספרד להציע.


logo_DEL-VERO-wide

אחוזת El Enebro הוקמה בשנת 1990 והיא ממוקמת בגובה של 400 מטר מעל פני הים, על מדרונות חרסיתיים, דשנים ועמוקים הפונים לצפון ולדרום. סוג זה של קרקע מספק אור שמש באופן בלתי ישיר על צרורות הענבים ומעורר ביו-סינתזה. כתוצאה מכך מתקבלים פירות עשירים בצבע וארומה עם מורכבות מרובה. הבציר חל בשבועות הראשונים של ספטמבר והענבים נבצרים ידנית בשעות הבוקר המוקדמות והקרות כדי לשמור על איכות הפרי.